مدل مو راهنمایی نهایی

مدل مو راهنمایی نهایی : مدل مو به انواع مختلفی تقسیم می شود و می تواند جنبه های مختلفی را پوشش دهد. وسایل استفاده شده و مراقبت از مو قبل و بعد از شینیون مهم است. مدل مو با توجه به نوع چهره بسیار اهمیت دارد و در زیبایی افرا تاثیر دارد.

مدل مو راهنمایی نهایی : مدل موی زنانه باز

مدل موی باز معمولاٌ با براشینگ همراه است. بعد از اینکه مو سشوار کشیده شد ( نوع سشوار و رو به بالا بودن یا رو به پائین بودن بستگی به مدل مو و سن افراد و سفارش مشتری دارد) مو را با سنجاق می توانیم در حالت های مختلف قرار دهیم. برای مدل باز از اتوی مو، سشوار، بابلیس  یا  حالت دهنده های مو می توانیم استفاده کنیم. مدل موی نیمه باز هم به صورت یک شینیون در یالای سر می باشد و بقیه مو باز می باشد که بنا به درخواست مشتری موی باز یا صاف است  و یا فر.

مطالعه بیشتر: مدل موی زنانه باز

مدل مو راهنمایی نهایی : مدل موی زنانه بسته

مدل موهای با تور ساده تر از مدل های با کش و سنجاق هستند و کنترل بهتری روی مو می شود انجام داد. معمولاً از این مدل مو برای عروس و نو عروس ها و بانوان جوان  در مجالس استفاده می شود و مناسب سن بانوان با سنین بالا یا دخترخانم ها با سن پائین نمی باشد. مدل های بسته کش و سنجاق دقت بیشتری لازم دارد. و باید حتما از ژل یا تافت برای حالت دادن مو استفاده کنیم تا موها مرتب باشند.

مطالعه بیشتر : موی بسته زنانه

مدل مو راهنمایی نهایی : مدل موی عروس

مدل موی عروس با دقت بیشتری انجام می شود. و انواع مختلف دارد که با توجه به نوع چهره و آرایش عروس خانوم انجام می شود. معمولاً از موهای مصنوعی استفاده می شود تا مو حجم بیشتر و شکل زیباتری داشته باشد.

انواع بافت مو

بافت ها مدل های بسیار زیبایی هستند که برای تمام سنین کاربرد دارد. از انواع بافت می توان مدل فرانسوی، گیس ساده، مکزیکی، بافت سبدی و… نام برد. بافت ساده سه تایی پایه همه بافت ها می باشد و برای شروع یادگیری بافت حتما بافت سه تایی را یاد بگیرید. مدل فرانسوی همان بافت سه تایی می باشد ولی از کف سر بافته می شود. و درشتی آن به اندازه همان بافت ساده سه تایی می باشد. بافت فرانسوی را می توان هم از زیر و هم از رو بافت اگر بافت را از زیر ببافیم گیس به صورت برجسته خواهد شد. و اگر از رو ببافیم بافت به کف سر می چسبد. بیشتر دختر خانم ها بافت برجسته را می پسندند.

مدل موی مردانه  و داماد

مدل موهای مردانه در انواع مختلفی می باشد. که با توجه به سن افراد در نظر گرفته می شود. معمولاً مدل موهای افراد جوان با مدل موهای افراد سن بالا و کودکان متفاوت است. مدل موی داماد با توجه به چهره فرد به طور صحیح مدل می گیرد.

مدل موی بچه گانه

مدل موی بچه گانه مدل آلمانی ، تخم مرغی می باشد و در دختر بچه ها مدل چتری مو می باشد.  یا مدل خرگوشی و دم اسبی و انواع مدل های دم اسبی و بافت ها و شینیون های ساده می باشد. در پسر بچه ها معمولاً مدل های فانتزی به کار می رود.

مراقبت های قبل و بعد از شینیون

قبل از شینیون حتماً باید موها سشوار کشیده شوند. سعی کنید نکات مراقبت از مو ها را در نظر بگیرید. از کرم مو یا سرم کریستال یا مواد مصرفی مخصوص برای این منظور استفاده نمائید. افرادی که موهای حساسی دارند به این نکات توجه کنند تا موی این افراد نسوزد.

مواد مصرفی در شینیون

ژل، واکس مو، تافت، کرم مو، چسب مو، حالت دهنده های مو از مواد مصرفی در شینیون می باشند. بهتر است مواد را با درجه کیفی عالی تهیه کنید تا موهای شما دچار آسیب نشوند. قبل از اینکه مو با ابزار های حرارتی مو در ارتباط باشد سعی کنید مو های خود را تقویت کنید. از کرم مو یا از سرم کریستال می توانید برای این منظور استفاده کنید تا موهای شما نسوزد.

وسایل مخصوص شینیون

انواع کش، انواع سنجاق، تور شینیون، موهای مصنوعی، انواع شانه، انواع  اتوی مو ،بابلیس، بامتل،  سشوار، بیگودی، تل و وسائل تزئینی و… می باشد. دستگاه بافت مو از وسائلی است که بیشتر در آرایشگاه های حرفه ای استفاده می شود. پروتزهای اسفنجی، گیره مویی و چوب شینیون از دیگر موارد وسایل مخصوص شینیون می باشد. از تور های شینیون برای قرار دادن مو داخل آن و حالت دادن مو استفاده می شود.

وسائل تزئینی مدل مو

تاج، تل ، گیره سر و سنجاق های تزئینی از وسائل تزئینی مو می باشند. که آموزش ساخت هر کدام از وسایل به طور جداگانه در سایت  مو مد قرار می گیرد.تاج سر، سنجاق سر، گل سر با مدل های مختلف بافت مو می توانند بسیار جذاب باشند. حتی می توانید برای تزئین مو از ربان استفاده کنید. تاج های بلند بیشتر برای عروس خانم ها استفاده می شود. بهتر است در انتخاب وسائل تزئینی هم به مدل و رنگ مو توجه کنید و هم به شرایط و موقعیت فردی که می خواهد آرایش مو داشته باشد. مطمئناً خانمی که ۱۳ ساله است با خانمی که ۵۰ ساله می باشد مدل و ترئین موی متفاوتی خواهند داشت. برای دختر خانم ها بیشتر وسائل تزئینی استفاده کنید که با بافت مو یا مدل های دم اسبی یا ساده هماهنگی داشته باشد.

مطالعه بیشتر: صفحه اصلی مو مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *