بلاگ

·  مو مد دریچه‌ای جدید به دنیای آرایش و پیرایش مو هست.

·  بارنگ‌های خاص موی زیبایی داشته باشید.

·  با مدل‌های شینیون ساده و حرفه‌ای در مو مد می‌توانید چهره خود را زیباتر کنید.

·  با مدل‌های کوتاهی مو می‌توانید جلوه بهتری داشته باشید.

·  در سایت مو مد ما به بررسی تمام جوانب مو پرداخته‌ایم.

مد مو : رنگ مو، مدل مو، ساختمان مو، کوتاهی مو، اصلاح ابرو، موزدایی، رشد و تقویت مو، بهداشت و بیماری‌های مو، کاشت مو و موی حیوانات ازجمله مباحثی هستند که با ذکر جزئیات برای شما توضیح داده‌ایم. داشتن دانش درباره مو می‌تواند به ما کمک کند تا برخورد درستی را با مشکلات مربوط به مو داشته باشیم.

مو مد : رنگ مو

در آموزش رنگ مو  در مو مد ما به بررسی انواع رنگ مو،  انواع ترکیب رنگ مو، واریاسیون ها، اکسیدان، رنگ‌های طبیعی و رنگ‌های فانتزی، مراقبت‌های قبل و بعد از رنگ کردن مو، دکلره و انواع مش و هایلایت و لولایت پرداخته‌ایم. وسایل موردنیاز برای رنگ کردن مو و همچنین فر کردن و صاف کردن مو با مواد شیمیایی توضیح داده‌شده است. مثلاً اگر بخواهید موی سفید را رنگ روشن بزنید مو رنگ نمی‌گیرد لازم است تا عمل رنگ‌آمیزی در چند مرحله انجام شود؛ و قبل از رنگ‌آمیزی مو، حتماً موها را تحریک کنید تا رنگ‌پذیری بیشتری داشته باشند. با ما همراه باشید و تمامی نکات را بیاموزید. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : رنگ مو راهنمایی نهایی بخوانید.

مو مد : مدل مو

در آموزش مدل مو در مو مد ما به بررسی انواع مدل مو در بانوان، آقایان و کودکان پرداخته‌ایم. انواع شینیون‌های باز و بسته، انواع براشینگ، مراقبت‌های قبل و بعد از شینیون و… مدل موی گل با روش‌های مختلف (کش و سنجاق، تور شینیون، بچه‌گانه) فر مو در انواع ریزودرشت و با مدل‌های متفاوت توضیح داده‌شده است. با آموزش‌های شینیون می‌توانید به‌راحتی مدل موردنظر را روی سر مانکن تمرین کنید؛ و بدون اینکه به کلاس خاصی بروید کار آرایش مو را انجام دهید. در روش‌های خودآرایی می‌توانید موهای خود را به بهترین نحو آرایش کنید. البته مدل‌هایی هستند که نمی‌توانید به‌تنهایی آن‌ها را درست کنید؛ و نیاز به کمک یک نفر دیگر دارید. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : مدل مو راهنمایی نهایی بخوانید.

مو مد : ساختمان مو

مو از بخش‌های مختلف تشکیل‌شده است. ساقه مو، قشر مو، مغز، کوتیکول، فولیکول، پیاز مو، عضله راست کننده، غدد سبابه، کورتکس، درمال پاپیلا که هر یک به‌طور مجزا بررسی می‌شوند. هر یک از اجزای مو وظیفه‌ای دارند و در شادابی و طراوت مو نقش مهمی را ایفا می‌کنند. دانستن ساختمان مو و وظیفه‌ای که هر یک از اجزا دارند، می‌تواند به ما کمک کند برای هر مشکلی راه‌حل مناسب را انتخاب کنیم تا زیبایی موها بیشتر شود. این بخش می‌تواند به دانشجویان پوست و مو کمک فراوانی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل: ساختمان مو راهنمایی نهایی بخوانید.

کوتاهی مو

کوتاهی مو مدل‌های مختلف دارد. موهای کوتاه، موهای بلند، مدل موی بچه‌گانه، انواع کوتاهی مثل فارا، مصری، آلمانی… وسایل موردنیاز: قیچی کوتاهی مو، قیچی پیتاژ، پیش‌بند، آب‌پاش، شانه کوتاهی مو، نرم‌کننده، شامپو، حوله هست. در کوتاهی مو توجه داشته باشید که هنگام کوتاه کردن مو، مو باید تمیز و شسته شده باشد. این کار باعث می‌شود هنگام کوتاهی مو، موها به هم نچسبند و خیلی مرتب کوتاه شوند. هنگام کوتاه کردن مو، موها را در دسته‌های کوچک انتخاب کنید و به‌اندازه کافی مو را خیس کنید و بعد شانه بزنید تا به‌صورت صاف و یکنواخت کوتاه شود. بعضی از مدل‌ها را می‌توانید خود شما برای خود کوتاه کنید. در کوتاهی موی آقایان معمولاً از شانه و قیچی استفاده می‌شود. برای کودکان سعی کنید مدل‌های مخصوص به کودکان استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل: کوتاهی مو راهنمایی نهایی بخوانید.

اصلاح ابرو

اصلاح و فرم ابرو بستگی به چهره افراد دارد. ابروی مدل هشت، ابروی کمانی، ابروی راست و…. اصلاح ابرو قوانین خاصی دارد که با رعایت این قوانین می‌توانید به مدل ابروی زیبا و دلخواه خود برسید. وسایل موردنیاز: موچین، قیچی ابرو، شانه ابرو، مداد ابرو هست. می‌توانید از خط کش برای قرینه شده هر دو ابرو استفاده کنید. از شابلون هم می‌توانید استفاده کنید و مدل ابروی دلخواه خود را بکشید. در حالت کلی می‌توانید با مداد ابرو ابتدا فرم ابرو را کشیده و سپس موهای اضافه را اصلاح کنید. برای مدل ابرو به سن افراد نیز توجه کنید. دخترخانم‌ها بیشتر ابروهای پهن و صاف را می‌پسندند. توجه کنید هنگام اصلاح ابرو در هر مدلی از شانه ابرو نیز استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : اصلاح ابرو راهنمایی نهایی بخوانید.

موزدایی

انواع موزدایی را برای شما توضیح می‌دهیم. اپیلاسیون، دپیلاسیون، بند انداختن، ژیلت، مومک، شمع از انواع روش‌های موزدایی هست. استفاده از مواد مطلوب بعد از موزدایی برای اینکه جوش نزنید بسیار مهم است. موزدایی نامناسب می‌تواند به پوست شما آسیب بزند یا باعث عفونت شود. پس لازم است که نکات بهداشتی را رعایت نمایید و با روش‌های صحیح عمل موزدایی را انجام دهید تا پوستی زیبا داشته باشید. بعضی از روش‌ها باعث افتادگی پوست می‌شوند که بهتر است از این روش‌ها ماهی یک‌بار استفاده کنید. مثلاً روش موزدایی با شمع که این ویژگی را دارد. یکی از بهترین روش‌ها استفاده از پودر بهداشتی هست؛ که در ادامه به توضیح انواع روش‌ها و مزایا و معایب آن‌ها می‌پردازیم. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : موزدایی راهنمایی نهایی بخوانید.

رشد و تقویت مو

رشد و تقویت مو بستگی به عواملی مثل تغذیه دارد. همچنین می‌توانیم از مواد طبیعی یا مواد آرایشی و بهداشتی برای رشد و تقویت موها استفاده کنیم. مواد طبیعی مثل روغن‌زیتون، روغن کنجد، روغن بادام و… هست. مواد آرایشی و بهداشتی مثل انواع شامپو، انواع ماسک مو، ماسک موهای با آبکشی، ماسک موهای بدون آبکشی، ویتامین‌ها از انواع مختلف مواد شیمایی برای رشد و تقویت مو می‌باشند. برای رشد و مراقبت از مژه بهتر است از شامپوهای مخصوص چشم استفاده کنید تا هم رطوبت و چربی به پوست کنار مژه و موی مژه برسد و هم اینکه از ریزش مو جلوگیری کند. این مدل شامپوها روغن‌هایی دارند که از خشکی پوست کنار چشم و همچنین خشکی چشم جلوگیری می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : رشد و تقویت مو راهنمایی نهایی بخوانید.

بهداشت و بیماری های مو

بهداشت مو از نکات خیلی مهم در مورد مو هست. بیماری‌های مختلفی وجود دارد که این بیماری‌ها دلایل مختلفی دارند. ازجمله این بیماری‌ها شوره سر، کچلی، موخوره، آلو پسی، ریزش مو و… هست. با رعایت برخی از نکات بهداشتی می‌توانیم از بروز بیماری‌های مربوط به مو جلوگیری کنیم. مثلاً موخوره که خیلی شایع هست می‌توانیم با رعایت برخی از نکات از بروز موخوره جلوگیری کنیم و موهای زیبایی داشته باشیم. شناخت بیماری‌ها و عواقبی که به دنبال دارند به ما کمک می‌کند تا برخورد درستی با مشکلات مربوط به مو داشته باشیم و در وقت مناسب درمان مناسب را داشته باشیم؛ و در همه مواقع به پزشک مراجعه نکنیم. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : بهداشت و بیماری‌های مو راهنمایی نهایی بخوانید.

کاشت مو

کاشت مو با روش‌های مختلفی انجام می‌شود؛ که به‌طور مفصل هر روش با مزایا و معایب آن توضیح داده‌شده است. افرادی که می‌خواهند به دلایلی کاشت مو را درجاهای مختلف سروصورت انجام دهند بهتر است در مورد روش‌های مختلف کاشت مو تحقیق کنند و عوارض جانبی هر روش را مطالعه کنند. بامطالعه دقیق هم آگاهی بیشتر می‌شود و هم اینکه روش و متخصص مناسب را انتخاب می‌نمایند که صد در صد در بهبود و نتیجه کار نقش مهمی دارد. بعد از کاشت مو نیاز به مراقبت دائم از موها هست چون اگر به‌طور صحیح از موها مراقبت نشود احتمال ریزش مجدد وجود دارد. کاشت مو در سر، مژه وابرو و ریش و سبیل کاربرد دارد. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : کاشت مو راهنمایی نهایی بخوانید.

موی حیوانات

از موی حیوانات استفاده‌های زیادی می‌شود. مثلاً از موی گوسفند برای پشم و بافت لباس استفاده می‌شود. از موی اسب برای ساختن قلم‌مو استفاده می‌شود. در برخی از قسمت‌های موی حیوانات، ساختمان متفاوتی از موی انسان مشاهده می‌شود؛ و جنس موها در برخی از جاهای بدن حیوانات به‌گونه‌ای است که انسان‌ها از این مدل موها ندارند و کاملاً منحصربه‌فرد و ویژه هست. موی حیوانات فواید زیادی دارد و تجارت موی حیوانات شغل ایده آلی برای برخی از کارآفرینان هست. در برخی از موارد از پوست به همراه مو استفاده می‌شود. پوست برای کفش و لباس مناسب است. موی حیوانات در مد لباس بسیار مهم است. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر مقاله ما را در مورد توضیحات کامل : موی حیوانات راهنمایی نهایی بخوانید.